טיפול בדרישות כבאות

בשל כמות השרפות הבלתי סבירה מדי שנה, המשרד לביטחון פנים ותחתיו הרשות לכבאות והצלה, קבעו מספר תקנות וחוקים שנועדו לקבוע מסגרת מחייבת עבור כל עסק, שתמנע ותצמצם תקריות בטיחות ובפרט תקריות שריפה או דליקות. כל עסק מחויב בקיום הדרישות האלו, אחרת רישיונו יישלל ממנו או שלא יינתן לו מלכתחילה. לפניכם כמה מהדרישות שמשרד הכבאות וההצלה דורש וכיצד עסקים יתנהלו איתן נכון:

דרישות שנתיות של המדור למניעת דליקות בתחנה האזורית השייכת למפעל:

כל מפעל משויך לתחנת כבאות מסוימת על פי האזור בו הוא ממוקם. כך תחומי האחריות והסמכויות מתחלקים, וכך כל מפעל יכול לקבל הנחיות ישירות מהתחנה הקרובה ולא רק מהרשות הגדולה שנמצאת רחוק. תחנה אזורית תוכל לבחון כל אזור ומפעל בצורה אישית ולקבוע את הדרישות למניעת דליקות על פי המאפיינים הספציפיים של המתחם. הדרישות הספציפיות יקבעו על פי מזג האוויר, תנאי הטבע הסביבתיים, צורת המבנה, סוג המבנה וכדומה.

הכנת תוכנית עבודה לטיפול בדרישות

בקבלת הדרישות השנתיות מהתחנה האזורית או מרשות הכבאות וההצלה הלאומית, על המפעל להציג תוך זמן שיקבע מראש תוכנית עבודה שתציג כיצד המפעל יעבוד לעמידה בדרישות הבטיחות, כיצד יפעל לשיפור ההתנהלות ולמציאת פתרונות בטיחותיים. אלו למעשה "שיעורי הבית" שעל כל מפעל להציג לאחר קבלת הדרישות מכוחות הכבאות וההצלה.

מציאת פתרונות המותאמים לחוק

כל תקלה או מפגע בטיחותי שיכול להוות סכנה חייב להישקל בכובד ראש על מנת למצוא לו את הפתרון היעיל ביותר והחוקי על מנת שגורם זה לא יממש את פוטנציאל הסכנה שגלום בו. הפתרונות יכולים להיות ברמת הקורסים וההדרכות שיקבעו לעובדים בכדי לצמצם את נזקי המפגע, או פתרונות ברמת התשתיות והמבנה על ידי תיקון, שיפוץ, הסרה או בניה מחדש.

הגשת אישורים לכבאות

בשל הסיכון הרב המצוי בשרפות ודליקות, ובפרט במפעלים ובבתי עסק, כל חברה מחויבת על פי חוק לתקנות מסוימות ובהצגת אישורים לקיום כלל התקנות האלו. במידה ואין בידיה את האישורים הנדרשים, מתחם העבודה לא יקבל אישור להיפתח. אלו נקודות שלא ניתן לחכות לאסון על מנת לפעול נגדן. נקודות בטיחות אלו הן עמודי תווך בסיסיים שאין עליהן פשרה או מקום לוויכוח.

Tel 02-993-6064

mail: info@ravpealimpm.com

רב פעלים ניהול פרויקטים בע"מ

© 2019 by Rav Pealim. 

כי המוכנות שלכם היא ההצלחה שלנו
Fire Hoses