הדרכות בטיחות אש

הדרכות כיבוי אש

בכל מקום עבודה נדרשים העובדים לעבור הכשרה שתדריך אותם כיצד להתנהל בעת שריפה בסביבת העבודה. מספר הדליקות מדי שנה מצביע על סטטיסטיקה עגומה למדי של קרוב ל 17 דליקות מדי יום בתוך מבנים. אף על פי שיש שלל אמצעים למניעה וטיפול בשריפות, עדיין כמות הדליקות די גבוהה. על מנת שכוחות הכיבוי וההצלה יוכלו בצע את עבודתם כראוי, ושבשניות הראשונות שהן הקריטיות ביותר בעתות שריפה מי שנמצא במקום ידע כיצד להתנהל ולפעול נכון בדליקה, הוכרה על פי חוק החובה שעסק ישלח את עובדיו להדרכות בנושא כיבוי אש והתנהלות בעת שריפה.

 

הדרכות כיבוי אש מתנהלות ברמה העיונית וברמה הפרקטית. העובדים מוכשרים לשני דברים עיקריים:

 

מניעת דליקות            

כל שריפה במקום עבודה מתרחשת בגלל כשל כלשהו שהתחיל ברמה האנושית ובהתאם גם יכול להיעצר על ידי הגורם האנושי. בין אם מדובר בתשתית קלוקלת, מזג אוויר בעייתי שהחמיר בעיה שהייתה קיימת או שריפה שהוצתה על ידי אדם, כל אחת מסיבות אלו יכולה להיעצר על ידי הגורם האנושי. אמנם לא ניתן לצמצם ב100% את כל השריפות שמתרחשות, אך כאשר עובדים מודרכים לשים לב לתקלות בטיחותיות שיכולות לגרום לשריפה, או למצבים מסוימים ששריפה היא אירוע אפשרי באותו המצב, הם יוכלו למזער נזקים ולהגיב כראוי כדי למנוע את השריפה הבאה.

 

התנהלות בשעת שריפה           

ברוב האירועים אדם שלא ידע נכון את כללי הבסיס וכיצד לפעול בעת שריפה, יכנס לפאניקה וסביר להניח שזו תוביל למותו. אך בהדרכה נכונה ותרגול פיזי, כל עובד יוכל לפעול על פי כללי בסיס שיתודרך אליהם בהדרכת כיבוי אש. ההדרכה תכשיר אותו כיצד למנוע חנק מעשן השריפה, כיצד לפתוח פתחי אוורור ולפעול להקטנת האש וצמצום הנזקים, וכיצד להיעזר בכלים לכיבוי אש המצויים בכל אתר ומקום עבודה על פי חוק. לאחר הלימודים התיאורטיים של טיפול בשריפה, יערך תרגיל אשר יוודא שאם אין העובד זוכר בעל פה, הוא יזכור פיזית בידיו ורגליו מה עליו לעשות בעת שריפה. זאת משום שהזיכרון החזותי והגופני ישמש ככלי עזר אמיתי בעת אירוע כמו שריפה שיכול לגרום ללחץ ופאניקה.

Tel 02-993-6064

mail: info@ravpealimpm.com

רב פעלים ניהול פרויקטים בע"מ

© 2019 by Rav Pealim. 

כי המוכנות שלכם היא ההצלחה שלנו
IMG-20180122-WA0032